دانلود@بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب ایران با رویكرد تجارت آب مجازی@

بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب ایران با رویكرد تجارت آب مجازی|50037533|ais2065201|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب ایران با رویكرد تجارت آب مجازی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مشخصات نویسندگان مقاله بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب ایران با رویکرد تجارت آب مجازی

رضا مکنون (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۲۵۵۸)
استادیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر
علی اربابی بیدگلی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران – آب، دانشگاه صنعتی امیرکبیر


چکیده مقاله:

آبی که در مراحل مختلف تولید یک کالا استفاده م یگردد آب مجازی (Virtual Water) ذخیره شده در کالا نامیده می شود. تجارت جهانی کالاها یک جریان بی نالمللی از آب مجازی را به وجود می آورد که اصطلاحا تجارت آب مجازی نامیده می شود. بسیاری از کشورهای واقع در مناطق خشک و نیمه خشک با واردات مواد غذایی، بخشی از آبی را که برای تولید داخلی محصولات مورد نیاز است را برای استفاده در سایر مصارف حفظ می کنند. بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب با استفاده از مفاهیم آب مجازی و پتانسیل عظیمی که در این بخش وجود دارد می تواند بسیاری از مشکلات آب را با صرف هزینه های کمتر و در زمان کوتاه تر حل کند.


کلیدواژه‌ها:

تجارت آب مجازی - مدیریت منابع آب - اقتصاد آب - امنیت غذایی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


مکنون, رضا و علی اربابی بیدگلی، ۱۳۸۸، بازنگری در سیاست های مدیریت منابع آب ایران با رویکرد تجارت آب مجازی، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (مکنون, رضا و علی اربابی بیدگلی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (مکنون و اربابی بیدگلی، ۱۳۸۸)