دانلود@شناسايي ضرورت بازنگری جایگاه سیستم های اطلاعاتی حسابداری@

شناسايي ضرورت بازنگری جایگاه سیستم های اطلاعاتی حسابداری|32010973|ais2065201|شناسايي ضرورت بازنگری جایگاه سیستم های اطلاعاتی حسابداری,سیستم های اطلاعاتی حسابداری چیست؟,پروژه سیستم های اطلاعاتی حسابداری,مقاله درباره سیستمهای اطلاعاتی حسابداری,سیستمهای اطلاعاتی حسابداری,pdf,سیستم های اطلاعات حسابداری , مقاله,سیستم های ا,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان شناسايي ضرورت بازنگری جایگاه سیستم های اطلاعاتی حسابداری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .تحقیق حاضر با عنوان

از منظر تهیه کنندگان، حسابرسان و مدیران واحدهای اقتصادی


از سری تحقیق های رشته حسابداری
میباشد. این تحقیق در 90 صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش)
در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================
تمامی
فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده
کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با
ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com
info@neginfile.ir

===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

مقدمه
رشد و پيشرفت اقتصادي و توسعه انساني يا فقر و عقب مانده گي و زوال اجتماعي در هر جامعه با رابطه اي متقابل و مستقيم، وابسته به كارايي نظامها و مديريت سازمانهاي آن جامعه مي باشد.امروزه سازمانها از اطلاعات و تكنيكهاي متعددي در انجام وظايف مديريتي و استفاده بهينه از منابع بهره مي گيرند (بهشتیان، 1385). يكي از مهمترين ابزار تهيه اطلاعات سيستم حسابداري است كه وظيفه آن تأمين نيازهاي اطلاعاتي سطوح مختلف در زمينه هاي برنامه ريزي و كنترل منابع، ارزيابي عملكرد و تصميم گيري است.استفاده صحيح از اطلاعات حسابداري منجر به افزايش كارايي، كنترل، سوددهي، نظارت و اثربخشی مي گردد(اعتمادی و فخاری، 1383). همراه با افزايش پيچيدگي سازمانها بهره برداري از اطلاعات حاصل از اين سيستم براي سازمان امري اجتناب ناپذير است.از اين رو بدون داشتن سيستم حسابداري مناسب و كارا، هدايت مطلوب عمليات و فعاليتها در جهت نيل به اهداف و برنامه ريزي مديريت امكان پذير نيست (صفاجو، 1388). دنیای امروز دنیای اطلاعات است و کسی برنده است که اطلاعات بیشتر و مربوط‌تری در اختیار داشته باشد. بی توجهی به این مهم می‌تواند منشاء مخاطراتی عمده در تصمیم گیریها باشد (کوشینگ ، 1983). اهميت سيستم حسابداري در اداره شركتها و سازمانها، انجام تحقيقات علمي را در اين زمينه توجيه مي نمايد. زمينه تحقيق حاضر از منظر تهیه کنندگان، حسابرسان و مدیران واحدهای اقتصادی مي باشد كه هدف اصلي پژوهش حاضراست.
اين تحقيق بدنبال شناسايي عوامل و شرايطي است كه به بازنگری جایگاه سیستم های اطلاعاتی حسابداری منجر مي گردند. بديهي است شناسايي عوامل مذكور زمينه ساز ايجاد بستر لازم براي به كارگيري حسابداري خواهد بود.

بیان مسئله
حسابداری یک سیستم قانونمند سنجش اطلاعات مالی است این سیستم بر مبنای قواعدی که ریشه در عصر پاچیولی (1494) دارد، به ثبت و گزارش تاریخچه مالی شرکت می پردازد. از منظر اطلاعات، حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است که با ارائه اطلاعات مفید سعی درکاهش ابهام پیش روی افراد دارد و ضمنا این اطلاعات باید آگاهی دهنده باشد (مجتهدزاده، 1391).
سیستم اطلاعاتی حسابداری به عنوان بخشی از سیستم اطلاعاتی مدیریت بیشترین اطلاعات را به مدیریت جهت اجرای وظایف ارائه می¬دهد. به کارگیری اطلاعات صحیح، دقیق و به هنگام در تصمیم گیریها، برنامه ریزی ها و دیگرمسائل مدیریت می تواند در نوع عملکرد سازمان ودر نهایت کارایی آن بسیارموثر باشد (قائمی و همکاران،1391). پاسخگويي سازمان در برابر محيط خارجي صرفاً از طريق مديريت انجام مي‌شود و بخش اعظم اطلاعات موردنياز مديريت، اطلاعات مالي است كه از طريق سيستم اطلاعاتي حسابداري تأمين مي‌شود. در هر حال مجموعه اطلاعاتي كه مديريت براي انجام وظايف خود اعم از پاسخگويي و تصميم گيري به آن نياز دارد، از طريق نظام اطلاعاتي است.درهرسازماني مديريت، مسئول پاسخگويي درباره عملكرد سازمان است ودربرابرطرفهاي داخلي و خارجي سازمان، مسؤوليت دارد (ابراهیمی،1391). امروزه با جهاني شدن اقتصاد، تحولات فناوري و گسترش روزافزون كسب و كار، اطلاعات حسابداري از جايگاه ويژه¬اي برخوردار گرديده است. حرفه حسابداري نقش محوري در رونق اقتصاد وگردش ثروت وسرمايه ايفا مي¬كند. سرمايه گذاران جهت تصميم گيريهاي مالي خود نيازمند اطلاعات دقيق مالي هستند و اين نمادي از مديريت مطلوب يك سازمان است. در اين ميان حسابداران به عنوان يكي از زيرساختهاي مهم حيات اقتصادي مطرح مي¬گردند. (خواجوی و منصوری،1390).
به دنبال تغييرات در تقاضاي نيروي كارضرورت بازنگري درآموزش حسابداران بيش ازپيش احساس می شود. آموزش حسابداري ازچنان اهميتي برخوردار است كه آثار اقتصادي آن قابل وصف نيست، چرا كه نتايج آن به عنوان اهرمي است كه ارتقاي مديريت جامعه وتوسعه اقتصادي را دربرخواهد گرفت.آموزش حسابداري فراهم آورنده آن دسته از كارگزاران (كاركنان)، دانش و اطلاعاتي است كه شايستگي بهبود پويا و مستمر اين نظام علمي و طراحي، استقرار و نگهداري سیستم¬های حسابداري را داشته باشد (عرب مازار يزدي، 1382). خصوصیات اصلی حسابداری در دنیای تجارت امروزتعامل حسابداران حرفه ای با سیستم های اطلاعاتی رایانه ای است. حسابداران نیز باید مانند کاربران اصلی سیستم های حسابداری در طراحی سیستم و شناخت عملیات بنگاه های اقتصادی مشارکت کنند.مدیران حسابداری باید عملکردسیستم های اطلاعاتی را اندازه گیری و وارزیابی کنند (علی پور، بدیعی و رمضانی، 1389).
استفاده بهينه از منابع مستلزم اخذ تصميمات درست برپايه اطلاعات و يافته های علمی از سوی مديران است که در بخشهای فرهنگی – اقتصادی و سياسی و نظامی فعال هستند و برای تصميم گيری های درست نيز در اختيار داشتن اطلاعات دقيق، مرتبط و بهنگام از ريسک کمتری برخوردار بوده و نتيجه تصميمات در سازندگی و پويائی سازمان نقش مؤثری دارد. حسابداری يکی از ابزارهای کارآمد است که در خدمت پيشرفتهای تکنولوژی و توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع مختلف قرار گرفته است (امیری، 1374). همچنین حسابداری و حسابرسی در همه ادوار گذشته از زمان تشکیل حکومت بر کره زمین از اهمیت برخوردار بوده و هنوز هم هست، حسابداری و حسابرسی جایگاه ویژه ای در ملل مختلف دارا می باشند. ایران از لحاظ تاریخی از کشور های پیشرور در زمینه دیوانی و مالی بوده است.به عنوان نمونه می توان گفت که خاندان ایرانی برمکی در زمان حکومت بنی عباس کلیه امور مالی و محاسباتی دستگاه خلافت را انجام می دادند و هنوز هم ایرانیان در اکثر نقاط جهان به ارائه خدمات مالی و حسابداری در سطح عالی مشغول هستند (سمیعی و رضایی،1390).